Teknoloji Haberleri

Kripto yatırımcıları endişeli: Signature Bank kapatıldı!

ABD’nin en büyük 16. bankası ve 6 binden fazla çalışanı olan Silicon Valley Bank (SVB), geçtiğimiz günlerde iflas bayrağını çektiğini duyurdu. Hatta Elon Musk’ın satın alabileceği yönünde iddialar ortaya atıldı. Bugün ise kripto şirketleriyle çalışan Signature Bank de kapatıldı.

Kripto yatırımcıları endişeli: Signature Bank kapatıldı!

ABD’de yatırımcıları şok üstüne şok eden gelişmeler yaşanıyor. Silicon Valley Bank’in ardından düzenleyici kurumlar sistemik risk nedeniyle kripto şirketleriyle olan ortaklığı ve çalışmalarıyla bilinen New York’taki Signature Bank’i kapatma kararı aldı.

Signature Bank

İlgili karar Hazine Bakanlığı, Federal Rezerv yönetimi ve FDIC tarafından ortak bir basın bülteninde paylaşıldı. Şunlar söylendi:

“New York’taki Signature Bank için de benzer bir sistemik risk (Silicon Valley Bank’e gibi) istisnasını duyuruyoruz. Kuruluş, bugün devlet kiralama otoritesi tarafından kapatıldı. Tüm mevduat sahipleri bütün hale getirilecek. Silikon Vadisi Bankası kararında olduğu gibi, vergi mükellefi hiçbir zararı karşılamayacak.”

The Last of Us için yolun sonu! Sezon finali geldi

31 Aralık 2022 itibariyle Signature Bank‘in toplam varlıkları 110.4 milyar doları civarıydı. Toplam mevduatı ise 88.6 milyar doları aşıyordu. Fakat bu banka da Silicon Valley Bank gibi beyaz bayrak çekerek sisteme teslim oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.