SinemaTeknoloji Haberleri

Beklenen oldu: HBO dizileri artık BluTV’de!

BluTV ve Warner Bros. Discovery ortak bir açıklama yaparak, BluTV’nin discovery+ ve HBO içeriklerini birleştirerek Türkiye’de ilk dijital kanal olacağını ve ayrıca Cartoon Network ve Boomerang gibi çocuk kanallarının da platforma ekleneceğini duyurdu. Böylelikle daha önce RTÜK’ten lisans alan HBO, içeriklerini beklendiği şekilde Türkiye’ye getirmiş oldu: HBO dizileri artık BluTV’de yer alacak.

Beklenen oldu: HBO dizileri artık BluTV’de!

BluTV üyeleri artık dünya çapında popüler olan HBO dizisi The Last of Us‘ın yanı sıra, White House Plumbers, The Idol ve True Detective: Night Country gibi yeni HBO dizilerini Amerika’da yayınlanmasından hemen sonra izleyebilecekler. Ayrıca Game of Thrones, The Sopranos, Sex and the City, Chernobyl ve Entourage gibi HBO’nun daha önceki tüm sezonları da platformda yer alacak.

Çocukların sevdiği Cartoon Network ve Boomerang kanalları da artık BluTV’de yer alacak ve minik izleyiciler Teen Titans Go!, Kafadar Ayıcıklar ve Örümcek Lucas gibi içerikleri izleyebilecekler.

Warner Bros. Discovery’nin geleneksel kanal portföyü de genişletilmiş anlaşma kapsamında BluTV’de izlenebilecek. Tamirat_Tadilar, Altın Peşinde, Ağır Yaşamlar ve Hayalimdeki Ev gibi sevilen programlar artık BluTV’de yer alacak.

BluTV CEO’su Deniz Şaşmaz Oflaz, yaptığı açıklamada, “BluTV olarak, kurulduğumuz günden beri hikayelerin gücüne önem verdik ve içerik çeşitliliğimizle geniş bir hedef kitle ile bir araya gelmeyi başardık. Türkiye pazarındaki liderliğimizi devam ettirirken, dünyanın önde gelen medya ve eğlence markası Warner Bros. Discovery ile stratejik iş ortaklığımızın kapsamının giderek büyümesiyle üyelerimize tüm dünyada heyecanla beklenen içerikleri sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Warner Bros. Discovery CEE, MENA ve Türkiye Genel Müdürü Jamie Cook ise konuyla ilgili olarak, “BluTV’ye yatırım yapmaya devam ediyoruz ve daha fazla içerik sağlayarak genişlettiğimiz iş ortaklığımız, yeni kurulan şirketimizin gücünün ve sağladığı fırsatların harika bir örneğidir. Bu sayede izleyicilere giderek daha fazla içerik sunarak çok kanallı stratejimizi bu önemli pazarda daha da ileriye taşımaktan gurur duyuyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.