OtomobilTeknoloji Haberleri

Togg T10X fiyatı sızdırıldı! Giriş seviyesi fiyat ne kadar?

Uzun zamandır beklenene an nihayet geldi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu ya da bilinen adıyla Togg, Türkiye’nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobil modeli için seri üretim faaliyetlerini başlattı. Uzun süredir konuşulan Togg T10X fiyatı ne olacak? Sorusunun cevabı da bir sızıntı ile ortaya çıkmış oldu.

Togg T10X fiyatı sızdırıldı!

Paylaşılan görsele göre Standart menzil, 310 km menzil, 160 kW motor ve arkadan itişli T10X V1 RWD modelin fiyatı 1.090.000 TL olarak görünüyor.

Togg T10X fiyatı

Aynı modelin V2 versiyonuu 1.190.00 TL iken, T10X V2 RWD uzun menzilli model, 510 km menzil, 160 kW motor özellikleri ile 1.290.000 TL olarak görünüyor. Fiyat listesinin doğruluğunun durumu bilinmezken, Togg tarafından da henüz bir yalanlama gelmedi.

Togg T10X fiyatları:

  • V1 RWD Standart Menzil (310 KM) – 1.090.000 TL
  • V2 RWD Standart Menzil (310 KM) – 1.190.000 TL
  • V2 RWD Uzun Menzil (510 KM) – 1.290.000 TL

Togg özellikleri

Togg, C segmentinde yer alacak iki farklı SUV modeli üretmeyi planlıyor. Her iki araç da temel olarak aynı altyapıya sahip olsa da tasarım açısından bazı farklılıklar barındıracaklar. Örneğin, 150 kW gücünde tek motor seçeneğine sahip olan modelin ön ızgarası daha minimalist bir tasarıma sahip olacak.

Hızlanma ve menzil açısından ise, 300 kW gücünde çift motorlu dört çeker seçeneğinin daha performans odaklı bir seçenek olarak öne çıktığını görüyoruz.

ogg, yalnızca otomobil üretiminde ilerlemekle kalmayıp aynı zamanda yenilikçi teknolojilerin öncüsü olma hedefini taşıyor, ki bu alanlar arasında mobilite çözümleri, büyük veri, siber güvenlik, fintech, blok zinciri, oyunlaştırma, akıllı şebekeler ve mobilite servisleri de yer alıyor. Şirketin CEO’su Gürcan Karakaş, bu stratejik alanların önemine dikkat çekerek, Togg’un bu alanlarda da başarılı olacağına inanıyor.

Otomobilin içerisinde yer alan sürücü takip sistemi sayesinde, şoförün nabzı ve hayati verileri anlık olarak izlenebilecek. Ayrıca, otomobil dışındaki sensörler ve kameralar, hem otonom sürüş hem de sürücü asistanı olarak görev yapabilecekleri birçok alanda kullanılabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.