DonanımKonsolOyunPlayStationTeknoloji Haberleri

Sony, PlayStation 6 uğruna PS5 Pro’yu hiçe saydı! (PS6 çıkış tarihi de belli oldu)

PlayStation 5, Kasım 2020’deki lansmanından bu yana patlayan satış rakamlarıyla Sony için büyük bir başarı oldu. Eksikliklere neden olan tedarik zinciri sorunlarına rağmen konsol, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular için olmazsa olmaz bir ürün haline geldi. Son bilgilere göre PS6 çıkış tarihi de neredeyse belli oldu.

PS6 çıkış tarihi ne zaman

PlayStation 5’in başarısına katkıda bulunan faktörlerden biri, daha hızlı SSD ve selefi PS4’e kıyasla gelişmiş işlevselliğe sahip DualSense oyun kontrolcüsü oldu. Ek olarak, konsol piyasadaki en iyi oyunlardan bazılarına sahip ve bu da onu oyuncular için ideal kılıyor. Sony’nin özel oyunları ile Xbox ve diğer konsollara karşı bariz üstünlüğünün ana sebebi de bu.

PS6 çıkış tarihi ne zaman?

PlayStation 5’in başarısına rağmen, Sony’nin PS6 ve halihazırda geliştirme aşamasında olan modüler bir PS5 Pro ve PS5 Slim piyasaya sürme fikrinden vazgeçtiğine dair söylentiler ortaya çıktı. Bu söylentiler, Sony’nin sınırlı kaynakları nedeniyle PS5 Pro’nun üretiminin durdurulmuş olabileceğini düşündürüyor. PS5’in geliştirilmesinden sorumlu olan Mark Cerny’nin aynı zamanda PS6’nın geliştirilmesine de liderlik ettiği bildiriliyor.

Sektördeki kaynaklara göre PlayStation 6, 2028’den önce piyasaya çıkmayacak. Bu, PS5 ile PS6 arasında modüler PS5’in doldurabileceği önemli bir boşluk bırakıyor. Bu yeni konsol, çıkarılabilir bir disk sürücüsü ile tasarlanabilir. Sony’nin PS5’in daha uygun fiyatlı ve daha az karmaşık bir sürümünü sunması da ihtimaller arasında yer alıyor. Bu yaklaşım, Sony’ye müşterilerinin beklentilerini karşılayan yeni bir PS6’yı geliştirmeye odaklanması için zaman verebilir.

PS5 Pro ve PS5 Slim ile ilgili söylentilerin doğru olup olmadığı şu aşamada belli değil. Ancak Sony , modüler bir PS5 ve PS6 geliştirmeyi düşünüyorsa, şirketin diğer modellere son vermesi mantıklı olacaktır. Bu strateji, Sony’nin kaynaklarını yaklaşmakta olan donanım ve yazılıma, kurumsal ortaklıklara ve küresel pazarlama çabalarına odaklamasına olanak tanıyabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.