Akıllı TelefoniOSTeknoloji HaberleriYazılım

iPhone kullanıcılarına özel WhatsApp özelliği!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, iOS için şu anda App Store’da bulunan yeni bir kararlı güncelleme yayınladı. En son yapı numarası 23.5.77 olan iPhone kullanıcılarına özel WhatsApp özelliği, bir görüntüden doğrudan metin çıkarma yeteneği kazandı.

iPhone kullanıcılarına özel WhatsApp özelliği!

Wabetainfo’ya göre, bu yeni özellik, kullanıcıların iOS için WhatsApp içinde özel çıkartmalar oluşturmasına olanak tanıyan bir çıkartma yapma aracını tanıtan başka bir yakın tarihli güncellemenin hemen ardından geldi. Resimlerden metin çıkarma yeteneği ile WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmede bir adım daha attı.

iPhone kullanıcılarına özel WhatsApp özelliği

Bu yeni özellik, iOS 16 API’lerini kullanıyor ve başlangıçta yalnızca iOS için WhatsApp beta 23.1.0.73 güncellemesini yüklemiş olan beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyordu. Ancak uygulama, iOS için en son WhatsApp 23.5.77 güncellemesini yükledikten sonra bu özelliği artık herkesin kullanımına sunuyor.

Özelliği kullanmak için metin içeren bir resmi açmanız yeterli. Görüntüden metni kopyalamanıza izin veren yeni bir düğme göreceksiniz. Ancak, bu özelliğin yalnızca iOS 16’da mevcut olduğunu unutmamak gerek. Ayrıca, bu özellik bir kez görüntülenen görsellerle uyumlu değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.