Akıllı TelefonTeknoloji Haberleri

iPhone 14’ün Acil SOS özelliği bu ay altı yeni ülkeye yayılıyor

Apple’ın uydu üzerinden Acil SOS özelliği, bu ayın sonunda 6 yeni ülkeye genişletilecek. Bu genişleme, Apple’ın Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada ile Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve İrlanda’ya ilk yayılımını kısa süre sonra takip ediyor. iPhone 14 uydu bağlantısı hangi ülkelere gelecek?

iPhone 14 uydu bağlantısı

Sarı renkli iPhone 14 ve iPhone 14 Plus‘ın yanı sıra Apple, uydu aracılığıyla Acil SOS ve uydu aracılığıyla Bul özelliğinin bu ayın sonunda aşağıdaki ülkelere geleceğini açıkladı:

  • Avusturya
  • Belçika
  • İtalya
  • Lüksemburg
  • Hollanda
  • Portekiz

iPhone 14 uydu bağlantısı altı ülkeye daha geliyor

Uydu üzerinden Acil SOS, hücresel veya Wi-Fi kapsama alanı dışındayken acil servislerle mesajlaşmaya olanak tanıyor. iPhone’unuz bir uyduya bağlandığında, hücresel ve Wi-Fi kapsamından bağımsız olarak acil servislere ulaşabilirsiniz. Uydu bağlantısı, konumunuzu Bul uygulaması aracılığıyla arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmak için de kullanılabilir.

Uydularla bağlantı kurmak biraz zaman aldığından, cihaz bir sinyal ararken iPhone, kullanıcılara iOS ile varsayılan olarak gelen birkaç soru soruyor.

Apple, bant genişliği hücresel ağlara kıyasla düşük olduğu için iletişimi daha hızlı hale getirmek için metin mesajlarını üç kat küçülten bir sıkıştırma algoritması kullanıyor. Uydu bağlantısı da varsayılan olarak Kaza Algılama özelliği ile entegre edildi ve şuana dek birçok kişinin hayatını kurtardı.

Teknoloji dünyasından en son gelişmeler Komut Tuşu ile sizlerle.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.