Teknoloji Haberleri

Elektrikli scooter kiralama fiyatları ne kadar? (2023 güncel)

Günlük hayatımızda özellikle İstanbul gibi büyük ve kalabalık şehirlerde scooter kiralama uygulamalarını kullanıyoruz. Bu listemizde “Scooter kiralama uygulamaları neler?”, “Hangi Android ve iOS uygulamalardan scooter kiralanabilir?”, “Scooter kiralama ücretleri ne kadar?” gibi sorularınızın cevaplarını vereceğiz. “Elektrikli scooter kiralama: 2023 güncel fiyatlar!” Listemiz sizlerle…

Elektrikli scooter kiralama uygulamaları ve fiyatları!

Martı kiralama fiyatları: Türkiye’de mobilite akımını başlatan firmalardan olan Martı scooter, motorsiklet, ortak yolculuk TAG ve elektrikli bisiklet hizmeti vermekte. Martı İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Yalova, Antalya, Eskişehir ve Gaziantep şehirlerinde hizmet vermekte. Martı başlangıç için 1,99 TL açılış ücreti almaktadır. Ardından kullandığınız her 1 dakika için hesabınızdan 1,79 TL tahsis etmektedir.

BinBin kiralama fiyatları: “Tanısan sende çok sürersin” sloganı ile Türkiye’de mobilite çağına ortak olan BinBin mavi renkli scooterları ile hizmet vermekte. Şirket şu an sadece scooterlarla hizmet vermekte. İstanbul, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli, Kayseri, Konya, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Uşak’ta hizmet vermekte. BinBin başlangıç için 2 TL açılış ücreti almaktadır. Ardından kullandığınız her dakika için hesabınızdan 1,29 TL tahsis etmektedir.

HOP kiralama fiyatları: Türkiye dışında globale de hizmet sunan HOP! Türkiye’deki mobilite akımına “hop orada, hop burada” s sloganıyla katıldı. İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Antakya, Bodrum, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Eskişehir, Fethiye, İskenderun, İzmir, Kayseri, Konya, Marmaris, Mersin, Sivas şehirlerinde hizmet vermekte. HOP! başlangıç için 1.99 TL açılış ücreti almaktadır. Ardından kullandığınız her dakika için hesabınızdan 1,29 TL tahsis etmektedir.

Fenix kiralama fiyatları: Türkiye pazarına Palm Scooter’ı satın alarak giriş yapan Fenix diğer uygulamalardan farklı olarak başlangıç ücreti talep etmiyor. Kullandığınız dakika başına 1.5 TL tahsis eden Fenix aylık ve yıllık kiralama imkanı da sunuyor. Haftalık 500 TL’ye veya aylık 1000 TL’ye kendinize Fenix scooterlar temin edebilirsiniz.

Elektrikli scooter kullanırken nelere dikkat edilmeli?

  • Elektrikli scooterların birer “insan taşıma taşıtı” olduklarını unutulmamalıdır. 
  • Elektrikli scooterlar üzerinde yük taşımacılığı yapılmamalıdır
  • Aynı anda 1 scooter üzerine iki kişi binmemelidir.
  • Elektrikli scooterları kullanma yaşının 15 olduğu unutulmamalıdır. Trafik polislerinin bu yaş sınırına uymayan kişilere ceza yazma hakkı bulunmaktadır.
  • Yaya güvenliğinin sağlanması için kaldırımlarda kullanılmamalıdır. 
  • Scooterları kullanmak için bisiklet yolları veya araç trafiğinin az olduğu şehir içi yollar tercih edilmelidir. Kesinlikle çevre yolu, otoyol gibi alanlarda sürülmemelidir.
  • Scooterlara kesinlikle zarar verilmemelidir. Sizden sonra bir başkasının kullanacağını unutmayın.
  • Kiralama işleminiz bittiğinde yaya ve araç trafiğini kısıtlamayacak bir alana başka kullanıcılarında görebileceği şekilde park edilmelidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.