TeknolojiTeknoloji HaberleriYapay Zeka

ChatGPT, macOS’a nasıl kurulur?

ChatGPT, büyük bir dil modelidir ve OpenAI tarafından eğitilmiş bir yapay zeka. Bu model, birçok farklı amaç için kullanılabiliyor, örneğin doğal dil işleme, makine öğrenimi ve daha fazlası gibi alanlarda işe yarıyor. Peki ChatGPT, macOS’a nasıl kurulur?

ChatGPT, çok çeşitli soruları yanıtlamasına ve birçok farklı istem türüne tutarlı yanıtlar üretmesine olanak tanıyan, internetten toplanan geniş bir metin hazinesi üzerinde eğitilmiş. Microsoft’un en son Windows 11 güncellemesiyle Bing GPT sohbet robotunu Görev Çubuğuna eklemesinin ve Google’ın Bard deneysel konuşma AI hizmetini Google Arama’ya entegre etmeyi planlamasının nedeni de tam olarak bu.

ChatGPT macOS’a nasıl kurulur?

Ne yazık ki, Apple’ın ChatGPT’ye benzer bir sohbet robotu hizmeti yok ve şirketin yakında bir tane başlatacağına dair bir gösterge yok, bu nedenle macOS entegrasyonu muhtemelen biraz imkansız gibi görünüyor. Ancak, bir geliştirici sayesinde doğrudan Mac’inizin menü çubuğundan ChatGPT ile etkileşim kurmak mümkün.

Mac kullanıcıları, ChatGPT’ye kolayca erişebiliyor çünkü bir menü çubuğu uygulaması olarak kullanılabilir halde. Bu, kullanıcıların ChatGPT’ye hızlıca erişebilmesini ve makine öğrenimi ve doğal dil işleme gibi görevleri kolayca gerçekleştirebilmesini sağlıyor.

ChatGPT macOS'a nasıl kurulur?

Jordi Bruin tarafından geliştirilen MacGPT, ChatGPT web sitesinde bulunan tüm seçenekleri yeniden üreten ve bunları düzenli, küçük bir Mac uygulamasında erişilebilir kılan ücretsiz bir program. MacGPT arayüzünden, sohbet robotuyla yeni sohbetler başlatabilir ve eski sohbetlere devam edebilirsiniz.

Uygulamanın ayarlarında, MacGPT penceresini her zaman üstte yapma seçeneği var, böylece diğer pencerelerin üzerinde kayar. Sohbet penceresini başlatan bir klavye kısayolu da kaydedebilirsiniz.

ChatGPT macOS'a nasıl kurulur

ChatGPT’ye Mac menü çubuğundan erişmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • ChatGPT uygulamasını indirin ve kurun.
  • Uygulamayı açın ve menü çubuğunda ChatGPT simgesini tıklayın.
  • OpenAI hesabınız ile giriş yapın.
  • ChatGPT’yi kullanmaya başlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.