SinemaTeknoloji Haberleri

Bir dönemin efsanesi BlackBerry film oluyor: Trailer yayınlandı

2000’li yılların ortalarında genç ve çocuk yaşta olan birçok kişi, BlackBerry adlı telefon markasını hatırlıyor. BlackBerry, T9 tuşlu telefonlardan QWERTY klavyeli telefonlara geçişin öncüsü olmuş ve telefon dünyasında birçok yeniliği başlatmıştı. BBM (BlackBerry Messenger) ise gençlerin o dönemki iMessage’ıydı. BlackBerry filmi ne zaman vizyona girecek?

Nokia ve diğer bazı markalar, BlackBerry’e rakip olmaya çalıştı ancak başarısız olmuştu. BlackBerry, o dönemde iş adamları, zenginler ve teknoloji meraklıları tarafından kullanılan tek telefon markasıydı. Ancak iPhone’un piyasaya çıkışı ile birlikte BlackBerry hızla geriledi ve yok olmaya başladı.

BlackBerry filmi ilk fragmanı

IFC Films tarafından hazırlanan filmin başrolünde BlackBerry’nin kurucusu Mike Lazaridis rolünde Jay Baruchel yer alıyor. Lazaridis’in yakın arkadaşı ve markanın fikir babalarından biri olan Jim Balsillie ise filmin yönetmeni ve yazarı Matt Johnson tarafından canlandırılıyor. Glenn Howerton ise BlackBerry’nin gerçek bir hayal haline gelmesinde büyük rol oynayan Douglas Fregin karakterine hayat veriyor.

Filmin konusu

1990’ların sonlarına doğru klavyeli telefon fikrini gerçeğe dönüştürmek için çabalayan Lazaridis ve Balsillie, şans eseri yatırımcı Douglas Fregin ile tanışır. Uzun ve zorlu bir süreç sonunda BlackBerry dünyanın en büyük ve en lüks telefon üreticisi haline gelirken, Steve Jobs’un sunumu tüm şirketi altüst eder. Bu olayların ardından yaşanan problemler BlackBerry markasının çöküşüne neden olur.

BlackBerry markasının hikayesini anlatan ve 2011 yılında yayınlanan “Losing the Signal” kitabından esinlenen film, hem biyografi hem de komedi türlerinde karşımıza çıkıyor. Filmin vizyon tarihi 12 Mayıs 2023 olarak açıklandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.