Akıllı TelefoniOSTeknoloji HaberleriYazılım

Apple, iOS 16.4 Beta 4 sürümünü yayınladı! Neler yeni?

Apple, test amacıyla geliştiricilere iOS 16.4 Beta 4 sürümünü yayınladı. Güncelleme, üçüncü betaların piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra geldi.

Kayıtlı geliştiriciler, Geliştirici Merkezi’nden uygun profili yükledikten sonra iOS 16.4 ve iPadOS 16.4 güncellemelerini kablosuz olarak indirebilir. Bundan sonra, beta güncellemeleri bir profil gerektirmeyecek ve bunun yerine bir geliştirici hesabına bağlı bir Apple Kimliği aracılığıyla doğrudan cihazda yapılabilecek.

iOS 16.4 Beta 4 yayınlandı

iOS 16.4 ve iPadOS 16.4, sallanan kafa, pembe kalp, açık mavi kalp, eşek, geyik, denizanası, sümbül, zencefil, kara kuş ve daha fazlasını içeren yeni emoji karakterleri ekleniyor. Çeşitli cilt tonlarında sol ve sağ el seçenekleri dahil olmak üzere toplam 31 yeni emoji var.

iOS 16.4 Beta 4

iPhone ve iPad’e Safari Web Push bildirimleri eklendi ve bunları, cihazınızda Ana Ekrana eklenmiş web sitelerinden alabilirsiniz. Web Push bildirimleri, Mac’teki web sitelerinden aldığınız bildirimlerle aynıdır ve diğer tüm iOS bildirimleri gibi davranır.

Chrome gibi üçüncü taraf tarayıcılar artık kullanıcıların “Ana Ekrana” web siteleri ve web siteleri eklemesine izin verebiliyor ve Apple, HomeKit mimari yükseltmesini yeniden sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.