DonanımTeknoloji Haberleri

AirPods işitme sorununu giderebilir!

Bloomberg‘den Mark Gurman’a göre, Apple’ın AirPods’ları önümüzdeki bir veya iki yıl içinde daha belirgin işitme sağlığı özellikleri kazanabilir. “Power On” haber bülteninin son sayısında Gurman, Apple’ın “önümüzdeki iki yıl içinde AirPods’ları bir sağlık aracı olacak şekilde güncelleyeceğine” inandığını söyledi ve “bir tür işitme verisi alma yeteneği” ekleneceğini belirtti. AirPods işitme sorununu çözebilir mi?

Apple, son yıllarda AirPods’a Canlı Dinleme ve Konuşma Hızlandırma gibi işitme odaklı birkaç özellik ekledi, ancak Gurman, bu tür özelliklerin henüz FDA tarafından onaylanmadığını veya işitme cihazı yerine geçecek şekilde tasarlanmadığını belirtti. Apple’ın sağlık hedefleri göz önüne alındığında, AirPods’ların yakın gelecekte bu tür işlevleri “daha resmi olarak” üstlenmesini bekliyor.

AirPods işitme sorununu giderebilir!

Apple analisti Ming-Chi Kuo daha önce şirketin gelecekteki AirPods modellerine biyometrik sağlık izleme özellikleri eklemeyi düşündüğünü vurgulamıştı. Apple patent başvuruları, cilt teması ve yerleşik hareket sensörleri aracılığıyla sıcaklık, kalp atış hızı, terleme seviyeleri ve daha fazlası dahil olmak üzere fizyolojik ölçümleri algılamak için gelişmiş bir biyometrik sensörü entegre eden kulaklık tabanlı bir fitness izleme sistemini tanımlıyor. Apple’ın teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Kevin Lynch, AirPods’ların gelecekte ek sağlık verileri kaynağı olabileceğini de ima etmişti.

Mevcut modellerde zaten bu tür özellikleri desteklemek için hoparlörler ve mikrofonlar bulunduğundan ve bunlar bir üretici yazılımı güncellemesi aracılığıyla mevcut cihazlara aktarılabileceğinden, yeni işitme sağlığı özellikleri yeni AirPods’ların piyasaya sürülmesine bağlı olmayabilir. Yine de Apple’ın satış stratejilerini düşündüğümüzde beklenen özelliklerin yeni bir AirPods modelinde gelecek olması daha olası görünüyor.

AirPods Pro’da Konuşma Hızlandırma özelliğini etkinleştirme nasıl yapılır?

‌AirPods Pro‌ güncellendikten sonra, iOS 15 veya iPadOS 15 çalıştıran bir ‌iPhone‌ veya ‌iPad‌ üzerinde aşağıdaki adımlar izlenerek Konuşma Hızlandırma açılabilir:

  • Ayarlar uygulamasını başlatın.
  • Erişilebilirlik’e dokunun.
  • Ses/Görsel öğesine dokunun.
  • Kulaklık Kolaylıkları’na dokunun.
AirPods işitme sorunu
  • Kulaklık Kolaylıklarını etkinleştirin.
  • Aşağı kaydırın ve Şeffaflık Modu’na dokunun .
  • Konuşma Hızlandırma’nın yanındaki anahtarı yeşil yani AÇIK konuma getirin.
AirPods işitme sorunu

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

İçeriklerimizi görmek için reklam engelleyicinizi devre dışı bırakınız.